Mezoterapia to metoda wykorzystywana do leczenia różnych chorób skóry, polegająca na bezpośrednim wstrzykiwaniu substancji leczniczych w miejsca zmienione chorobowo.
W latach siedemdziesiątych XX wieku francuski lekarz M. Pistor zaczął wykorzystywać metodę mezoterapii w dermatologii estetycznej. Stosowana jest w celu regeneracji i poprawy wyglądy skóry, w leczeniu rozstępów, cellulitu, a także przy wypadaniu włosów i łysieniu.
Zalety mezoterapii są ogromne. Dzięki niej w sposób niechirurgiczny można stopniowo poprawić kondycje i wygląd skóry. Śródskórne lub podskórne iniekcje takich substancji jak kwas hailuronowy, krzemionka organiczna, kompleksy multiwitaminowe stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcje kolagenu i elastyny. Skóra sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej i wypoczętej
Mezoterapia jest równie niezastąpiona w walce z cellulitem. Zastrzyki z kofeiną, roślinnymi wyciagami z nostrzyka żółtego i rutyny poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych co prowadzi do ogólnego ujędrnienia skóry i usunięcia efektu skórki pomarańczowej.
Mezoterapia jako metoda regeneracji i odżywiania skóry cieszy się niesłabnącym powodzeniem ponieważ bezpośrednie śródskórne wprowadzenie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty korekcji zmarszczek, poprawy kondycji włosów i gładkości skóry ciała co wpływa na doskonałe samopoczucie i pewność siebie.
Sam zabieg mezoterapii jest prawie bezbolesny. Odpowiednio dobrany skład substancji leczniczych jest wstrzykiwany do skóry na głębokość ok. 3-4mm. za pomocą mikro nakłuć igłą o grubości 30G w gęstych odstępach.
W zależności od wskazań najczęściej zabieg mezoterapii wykonuje się co 7 -14 lub 28 dni, co najmniej 4 razy. Raz na kwartał należy powtórzyć, aby podtrzymać efekt.
Po serii zabiegów w skórze zostanie ponownie przywrócona optymalna forma. Efekt ten jest długotrwały dzięki czystym i wysoko skoncentrowanym produktom użytym w mezoterapii igłowej. Właściwa pielęgnacja po serii zabiegów igłowej mezoterapii pozwala na utrzymanie rezultatów przez dwa do trzech lat, pod warunkiem poddawania się jednemu do dwóch zabiegów odświeżających rocznie.
Wskazania do mezoterapi igłowej:
- Aging i fotoaging (starzenie się skóry twarzy, szyi dekoltu)
- Zwiotczenie skóry na twarzy
- Skóra sucha, słabo odżywiona, matowa, szara
- Zwiotczenie okolicy ud, brzucha i pośladków
- Cellulite
- Blizny
- Rozstępy
- Wypadanie włosów
Przeciwwskazania do mezoterapi igłowej:
- Alergie na stosowany preparat
- Ciąża
- Karmienie piersią
- Stany ropne skóry w miejscu podania
- Opryszczka